Європейський парламент налаштований ратифікувати подальше спрощення візового режиму з Україною. Про це свідчать виступи депутатів Європарламенту під час обговорення цього питання пізно ввечері 16 квітня.

Представник групи народних партій, віце-президент Європарламенту Яцек Проташевич зазначив, що Україна залишається важливим партнером у програмі «Східне партнерство», а також одним з найважливіших сусідів ЄС на Сході.

Він підкреслив, що в сучасній Україні не все прийнятно для ЄС, і, зокрема, спосіб функціонування судової системи. Разом з тим Проташевич висловився за необхідність ратифікації угоди про подальше спрощення візового режиму.

«Що важливо зараз: не в інтересах влади, а в інтересах населення ми повинні відкрити кордони», - сказав депутат.

Представник групи соціалістів Кінга Генш (Угорщина) зазначила, що група планує підтримати угоду про подальше спрощення візового режиму між Україною та ЄС, хоча і звернула увагу на те, що людська гідність і права людини, в тому числі права сексуальних меншин, повинні бути захищені в Україні.

Від імені «зелених» за підтримку угоди також висловилася депутат з Латвії Тетяна Жданока, передає «УНІАН».

«Діюча угода про спрощення візового режиму з Україною є дуже успішною. Наша група поділяє позицію доповідача, що це може сприяти розвитку верховенства права і демократії», - сказала вона.

Водночас депутат зазначила, що проведення дебатів з акцентом на стан прав сексуальних меншин в Україні є свідченням того, що Європарламент «не закриває очі» на те, що відбувається в українській законотворчості.

Від імені Європейських консерваторів та реформістів угоду підтримав і депутат Вальдемар Томашевські (Литва).

«Ця угода сприятиме позитивно в просуванні демократії та прав людини. Це буде чітким сигналом для українців, що ЄС вірний посиленню відносин з Україною», - сказав він.

«Ми підтримуємо цю угоду», - сказав депутат.

Єдиною групою Європарламенту, яка пропонувала відкласти голосування, стала група ліберальних партій. Її представник Софія інт Велд під час дебатів зазначила, що група ліберальних партій підтримує приєднання України до ЄС, однак хоче, щоб це відбувалося на базі спільних цінностей.

«Саме тому ми закликаємо колег до повернення цієї доповіді до Комітету», - сказала депутат.

Як повідомляв ForUm, 8 квітня Президент України Віктор Янукович підписав закон України «Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз».

22 березня Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Євросоюзом про внесення змін до договору про спрощення оформлення віз.

Нагадаємо, комітет Європарламенту з питань закордонних справ дав згоду на підтримку угоди про внесення змін до угоди між Україною та Європейським союзом про спрощення оформлення віз.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

395