Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді вдосконалити процедуру здійснення конфіскації майна, йдеться в законопроекті №1103, зареєстрованому в парламенті 17 грудня 2012 року.

Законопроектом передбачається внести зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів.

Зокрема, передбачається визначити єдиний підхід до застосування спеціальної конфіскації, доповнивши Кримінальний кодекс новим розділом «Спеціальна конфіскація».

Відповідно до законопроекту, спеціальна конфіскація полягає у примусовому вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна під час скоєння злочину, передають «Українські новини».

Разом з тим законопроектом встановлюються випадки застосування спеціальної конфіскації.

Спеціальна конфіскація застосовуватиметься судом у всіх випадках, коли гроші, цінності та інше майно були отримані внаслідок скоєння злочину, призначалися для фінансування та матеріального забезпечення злочину, були предметом злочину, використовувалися як засіб або знаряддя для скоєння злочину.

Також спеціальна конфіскація діятиме у випадку, коли особа не підлягає кримінальній відповідальності у зв'язку з недосягненням віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, чи неосудність.

Крім того, законопроектом передбачається визначити процесуальний механізм забезпечення можливої ​​спеціальної конфіскації.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що даний документ розроблений для виконання плану дій щодо лібералізації візового режиму з Європейським Союзом.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

240