На Дунаї, у районі міста Вилкове, рівень води перевищує небезпечну позначку на 11 сантиметрів і протягом двох діб очікується підвищення ще на 10-12 сантиметрів. Про це, як передає кореспондент ForUm’y, заявив у ході брифінгу директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

«На Дунаї, у районі міста Вилкове, рівень води перевищує небезпечну позначку на 11 сантиметрів. Протягом найближчих двох діб ми очікуємо на півдні України в акваторії Чорного та Азовського морів посилення швидкості вітру до 18-22 м/с. Вітер буде сприяти підвищенню рівня води на Дунаї на 10-12 см в порівнянні з нинішньою відміткою. Це призведе до затоплення незаселених ділянок у Вилковому», - сказав Кульбіда.

Тим часом в Україні триває весняна повінь. «У верхній частині Дніпра, на ділянці вище Могильова, рівень води щодоби зростає на 85-116 см, на Прип'яті - на 14 см, на Десні - від 5 до 22 см щодоби», - сказав він.

Тим часом, за словами Кульбіди, спад води сьогодні відзначається на притоках Прип'яті, а в річках басейну Західного Бугу рівень води щодня спадає на 10-24 см.

Крім того, на сьогоднішній день перевищені небезпечні позначки у річках Рівненської області, у чотирьох районах Волинської області, у тому числі в Луцьку.

Як раніше повідомляв ForUm, директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда повідомив, що на поточному тижні в Україну прийде інтенсивне потепління, в результаті чого температура повітря по всій країні підвищиться до +24 градусів.

Аліна Єремеєва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

178