Голова Верховної Ради Володимир Рибак закликав народних депутатів припинити протистояння і почати працювати. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, він заявив, відкриваючи ранкове засідання парламенту.

Спікер нагадав, що в ході погоджувальної ради депутати знайшли шляхи взаєморозуміння.

«Ефективність роботи залежить від збереження атмосфери довіри, яку нам вдалося досягти», - сказав він.

«Кожна із політичних сил, присутня в залі, має взаємні претензії і приховані страхи, що інша сторона спробує вийти переможцем у політичному протистоянні», - сказав він.

Голова парламенту закликав депутатів керуватися регламентом Верховної Ради на пленарних засіданнях, зокрема, перестати закрикувати і засвистувати виступи опонентів.

«Ми постійно чуємо в залі вигуки, свист, скандування гасел, як під час проведення футбольних матчів, а також взаємні образи колег, а на балконі і трибуні ми бачимо ті чи інші плакати з різними закликами. Хіба так можна працювати?!» - обурився спікер.

Він також повідомив депутатам, що головуючий на засіданні парламенту буде відключати мікрофони у разі, якщо народний депутат виступає з заявою, яка не стосуються питання порядку денного.

Крім того, за словами Рибака, депутати вправі виступати в парламенті недержавною мовою.

«Що стосується права народного депутата виступати іншою мовою, то воно не суперечить закону України «Про засади державної мовної політики», - заявив він.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада почала роботу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

202