Репетицію траурної ходи провели рано вранці (о 5-й ранку за місцевим часом) 15 квітня. Ще затемна військовослужбовці трьох родів військ виконали побудову у заданих районах столиці.

Автомобіль-катафалк доставив умовну труну до церкви Святого Климента на Стренді. Там труну переклали на запряжений кіньми візок - гарматний лафет - і доставили його в собор Святого Павла.

Вже на світанку пройшла основна частина репетиції - накриту прапором труну спустили широкими східцями парадних сходів собору. Ця честь дісталася військовослужбовцям підрозділів, які брали участь у Фолклендській війні з Аргентиною 1982 року.

На безлюдних лондонських вулицях оркестри грали похоронні марші Шопена, Бетховена і Мендельсона.

Спеціальний коментатор Алістер Брюс, який проаналізував репетицію похорону, заявив, що вона пройшла дуже добре, але не ідеально. Зокрема, труна була внесена у собор приблизно з трихвилинним відставанням від графіка.

Нагадаємо, «залізна леді» Маргарет Тетчер - перша жінка-прем'єр в історії Великобританії, яка очолювала уряд рекордно довгі 11 років з 1979 по 1990 роки - померла 8 квітня на 88-му році життя після перенесеного інсульту.

За згодою королеви Єлизавети II було прийняте рішення організувати Тетчер церемоніальний похорон з військовими почестями. Потім тіло Тетчер буде піддане кремації.

Масштаб траурних заходів лише трохи поступатиметься державному похорону, які влаштовуються тільки у разі смерті членів королівської сім'ї. Єдиним винятком з цього правила був державний похорон Вінстона Черчілля у 1965 році.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

207