Президент Польщі Броніслав Коморовський вважає, що справа засудженої екс-глави українського уряду Юлії Тимошенко залишається проблемою у відносинах між Україною та Європейським Союзом. Про це він сказав в інтерв'ю польській Gazeta Wyborcza.

«Постійно повторюю Президенту України, що справа Юлії Тимошенко досі є проблемою. З іншого боку, потрібно з чогось починати. А таким початком було звільнення Юрія Луценка», - сказав Коморовський.

Глава Польської держави зазначив, що звільнення колишнього міністра внутрішніх справ України Луценка він обговорював у тому числі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом і главами урядів країн Вишеградської групи.

Крім того, за його словами, ця тема обговорювалася під час тристоронньої зустрічі президентів Польщі, Угорщини та України 22 березня у Варшаві, а також під час останньої телефонної розмови з Президентом України Віктором Януковичем 7 квітня.

«Євросоюз очікує чергових кроків, які б дозволили розблокувати українську дорогу в ЄС», - підкреслив Коморовський, повідомляє «УНІАН».

Він додав, що під час останньої розмови з Януковичем звернув увагу на євроінтеграційні заходи, які українська влада повинна здійснити.

«Йдеться про реформу юридичної системи, також про зміну виборчого законодавства і декількох інших реформах», - сказав президент Польщі.

Коморовський також зазначив, що травень є надзвичайно важливим місяцем, тому що саме у травні Єврокомісія буде оцінювати прогрес, досягнутий Україною у питаннях, вирішення яких необхідне для підписання Угоди про асоціацію з ЄС у листопаді 2013 року.

Нагадаємо, 7 квітня Президент Віктор Янукович підписав указ про помилування Луценка, і в той же день екс-міністр був звільнений.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

234