Перше попереднє слухання в рамках судового процесу про катастрофу в січні минулого року круїзного лайнера Costa Concordia почалося у понеділок в місті Гроссето. Як повідомляють місцеві ЗМІ, на засідання прибув і екс-капітан судна Франческо Скеттіно - головний обвинувачений у справі.
 
Разом зі Скеттіно, який звинувачується в ненавмисному вбивстві, аварії корабля й залишенні судна, на лаві підсудних постануть ще п'ять осіб: старший помічник капітана Чіро Амброзіо, офіцер судна Сільвія Короніка, рульовий Якоб Руслі Бін, директор бортового готелю Манріко Джампедроні і координатор кризового центру компанії-судновласника Costa Crociere Роберто Ферраріні, передає РІА «Новини».
 
Колишній капітан лайнера Costa Concordia Франческо Скеттіно

Як зазначає телеканал Rai News24, попередні судові засідання, які будуть носити технічний характер, триватимуть до 24 квітня. Агентство Ansa у свою чергу зазначає, що другий етап цього судового процесу, згідно з рішенням судді П'єтро Моліно, відбудеться з 13 по 23 травня, а третій - з 8 по 20 липня.
 

Нагадаємо, італійське судно Costa Concordia зазнало аварію в ніч на 14 січня в Тірренському морі поблизу острова Джильо біля узбережжя Тоскани. На борту судна перебували понад 4,2 тисячі осіб. Жертвами трагедії стали 32 людини, двоє з яких досі вважаються зниклими безвісти.

Прокуратура Гроссето звинувачує капітана Costa Concordia Франческо Скеттіно у злочинній недбалості, ненавмисному вбивстві людей і залишенні судна в небезпеці, а також у завданні екологічного збитку зоні, де затонуло судно.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

231