Успішна реалізація проекту створення нового українсько-російського середнього військово-транспортного літака Ан-70, як і реалізація інших спільних проектів, сьогодні залежить, насамперед, від політичної волі Росії. Про це українським журналістам у Москві сказав посол України в РФ Володимир Єльченко.

«Для того щоб літак Ан-70 реально полетів, почав надходити у війська, вийшов на ринок, потрібна політична воля. І в даній ситуації, не побоюся це сказати, саме Російської Федерації», - підкреслив Єльченко.

Він повідомив, що минулого тижня, 10 квітня, відбулася церемонія підписання актів проведення державних стендових випробувань рухової установки для літака Ан-70. Підписання цих документів посол назвав знаковою подією, яка покаже, насамперед, керівництву двох країн, що російські і українські авіабудівники дійсно можуть разом робити дуже серйозні речі.

«За великим рахунком, є три області, в яких саме спільний потенціал України і Росії в рази перевищує можливості конкурентів, і, як сьогодні було сказано, на сім, на дев'ять, на п'ятнадцять років випереджає їх. Це - авіація, космос та ядерна енергетика», - підкреслив Єльченко.

При цьому він зазначив, що, безумовно, є низка інших областей, де Росія і Україна, об'єднавши зусилля, могли б виробляти конкурентоспроможний на світовому ринку продукт.

«Чого не вистачає, так це, як мені здається, політичної волі. Напевно, все-таки замість того, щоб сперечатися, де, кому і з ким буде краще, в які союзи вступати або не вступати, треба займатися конкретною роботою. Ми бачили, як горіли сьогодні очі у людей, які 25 років цим займалися, і яке вони отримують задоволення від спільної роботи. І найголовніше - отримують результат. Мені здається, що такі спільні проекти краще за клей склеюють наші дві держави. І, напевно, потрібно спочатку займатися цим, потім вже робити гучні політичні заяви», - сказав Єльченко.

За його словами, всі це розуміють, але не всі хочуть це відкрито визнати. Єльченко висловив жаль з приводу планів Міноборони РФ істотно скоротити закупівлі Ан-70, повідомляє «УНІАН».

«Те, що в держоборонзамовленні Ан-70 є, це добре. Але це - все папери. Ми ж чуємо заяви про те, що спочатку міноборони РФ закупить шістдесят літаків, потім сімнадцять, потім два, а тепер - взагалі жодного не треба. Тепер потрібен Іл-476. За цими розмовами ми втратимо ту перевагу в десять років, яка у нас ще є. Адже конкуренти теж не сплять», - сказав Єльченко.

При цьому на уточнююче запитання, чи є офіційна інформація з боку Росії про вихід з проекту, посол сказав, що зараз звучать відповідні заяви на дуже серйозному рівні - на рівні міністрів оборони та промислової політики РФ. За його словами, очевидно, що ці заяви на чомусь ґрунтуються, і якщо зараз немає рішення про відмову від Ан-70, то складається враження, що до цього підштовхують громадську думку.

Посол України підкреслив, що російська сторона на даний момент ухиляється від відправки своїх льотчиків-випробувачів на спільний етап льотних випробувань, який повинен був початися два місяці тому.

Він нагадав, що в проекті Ан-70 беруть участь 135 російських підприємств і лише шість українських. «Звідси запитання: кому це вигідніше - Україні чи Росії», - запитує посол.

«Я сильно розраховую на те, що керівництво Російської Федерації дозволить довести цей проект до кінця, щоб літак почав надходити в збройні сили Росії, а потім і по всьому світу продавався», - сказав Єльченко.

Він зазначив, що залишилося не так багато спільних проектів, у яких дві країни поки мають пріоритет перед конкурентами, і з кожним роком таких програм стає все менше.

«Пройде два, три, п'ять, сім років, і можемо втратити все. І що тоді? Будемо закуповувати «Містралі», будемо закуповувати «Боїнги», «Ербас» і так далі?» - підкреслив Єльченко.

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна продовжить виробництво військово-транспортного літака Ан-70 навіть без участі Росії.

Міністр оборони України Павло Лебедєв заявив, що Україна запропонувала РФ низку спільних проектів у сфері військово-технічного співробітництва, але вже два місяці не отримує відповіді від міноборони РФ.

Міністерство оборони Російської Федерації замовило Україні більше 20 літаків Ан-70.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

249