Національне свято - День сонця - відзначається 15 квітня в КНДР. «Сонцем нації» називають засновника Північної Кореї Кім Ір Сена, який народився 15 квітня.

По всій країні пройдуть святкові заходи, концерти, демонстрації та масові гуляння, а в Пхеньяні відбудеться грандіозний військовий парад, на якому влада традиційно демонструє зразки нових озброєнь, повідомляє «Росбалт.RU».

Як зазначають спостерігачі, не виключено, що на відзначення дня народження Кім Ір Сена Пхеньян зробить пуск балістичної ракети.

Нагадаємо, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун звернувся до лідера КНДР Кім Чен Ина із закликом утриматися від подальшої ескалації напруженості між двома державами на Корейському півострові і сконцентруватися на мирі між Південною Кореєю і КНДР.

Як раніше повідомляв ForUm, ескалація конфлікту між Північною і Південною Кореєю триває з початку квітня, коли з'явилися припущення про те, що КНДР може здійснити тестовий пуск балістичної ракети середньої дальності типу «Мусудан». Вважається, що дальність польоту такої ракети складає близько 3-4 тисяч кілометрів. Крім цього, висловлювалися припущення, що Пхеньян може здійснити пуск відразу декількох ракет типу «Скад» і «Нодон» з різних майданчиків на території країни в разі невдалого пуску балістичних ракет типу «Мусудан».

У четвер японське агентство Кіодо повідомило про те, що в стартове положення приведена як мінімум одна пускова установка ракет типу «Мусудан».

Південна Корея у п'ятницю повідомила, що КНДР перекинула другу балістичну ракету середньої дальності до східного узбережжя країни. Як вважають американські фахівці, пуск ракети може бути приурочений до святкування 101-ї річниці з дня народження засновника КНДР Кім Ір Сена (15 квітня).

Північна Корея запропонувала іноземцям, які проживають у Південній Кореї, розглянути можливість евакуації через загрозу виникнення військового конфлікту.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

243