Ніколас Мадуро, названий попереднім главою держави Уго Чавесом своїм наступником, перемагає на виборах президента у Венесуелі: за попередніми даними Національної виборчої ради країни, він отримує 50,66% голосів.

Оголошення результатів виборів мало розпочатися о 5.30 ранку за київським часом, однак цей процес затягнувся. У підсумку результати були оголошені з великим запізненням.

Глава Національної виборчої ради Венесуели Тібісай Лучена повідомила, що опозиційний кандидат Енріке Капрілес набрав, за попередніми підрахунками, 49,07% голосів виборців, повідомляє РІА «Новости».

Всього у виборах взяли участь 18,8 мільйона чоловік. Відразу після оголошення підсумків виборів у Каракасі прихильники Мадуро почали святкувати перемогу свого кандидата, запускаючи салюти і петарди.

П'ятдесятирічний Мадуро пішов на вибори як наступник Чавеса. Саме за Мадуро закликав своїх співгромадян і прихильників голосувати сам Чавес, коли у грудні 2012 року вирушав на Кубу для проведення хірургічної операції. До приходу в політику Мадуро працював у системі метро Каракаса, однак після знайомства з Чавесом зробив кар'єру - він займав низку важливих державних посад у Венесуелі, навіть не маючи вищої освіти.

Капрілес, якому у липні виповниться 41 рік, був головним суперником Чавеса на виборах у 2012 році, зумівши зайняти друге місце. Капрілес - адвокат і економіст. Його батько родом із сефардських євреїв з острова Кюрасао. Матір має російські та польські корені, приїхала до Венесуели в роки Другої світової війни.

Як повідомляв ForUm, Чавес, який очолював Боліваріанську Республіку з 1999 року, помер 5 березня після тривалої хвороби.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

218