У Польщі сьогодні відкриють найвищу статую папи римського Іоанна Павла II, який помер майже вісім років тому. Висота монумента, виконаного з білого скловолокна, складе майже 14 метрів.

Статуя з розпростертими руками височіє на пагорбі поблизу міста Ченстохова, де розташований Ясногорський монастир. У ньому зберігається шанована католиками Ченстоховська ікона Божої Матері.

У 2011 році понтифік був беатифікований після того, як Ватикан підтвердив факт чудесного зцілення Іоанном Павлом II 49-річної черниці з Франції Марі Симон-П'єр. Для того, щоб він був зарахований до лику святих, після його беатифікації має бути визнано вчинення ним другого дива, передає «ВВС».

Він був єдиним папою-слов'янином за всю історію Святого Престолу і першим папою-неіталійцем, обраним за останні 455 років.

Під час його понтифікату Ватикан офіційно засудив хрестові походи, інквізицію і Варфоломіївську ніч і реабілітував Коперника та Галілея.

Колишній польський кардинал Кароль Войтила помер 2 квітня 2005 року, не доживши півтора місяця до 85-річчя. Перед цим папа довго і болісно боровся з хворобою Паркінсона.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

327