Київський районний суд Харкова переніс розгляд кримінальної справи за обвинуваченням колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко у зловживанні на посаді керівника «Єдиних енергетичних систем України» (ЄЕСУ) на 23 квітня.

Відповідну постанову зачитав на засіданні головуючий суддя Костянтин Садовський.

«Суд ухвалив вважати неможливим розглядати справу у відсутності підсудної Тимошенко Юлії Володимирівни та її захисника», - заявив Садовський.

Суд оголосив у судовому засіданні перерву до 23 квітня, 10:00, повідомляють «Українські новини».

Потім Садовський оголосив про закриття засідання і пішов.

Засідання суду тривало близько 17 хвилин.

Під час засідання представник держобвинувачення заявив про неможливість розгляду справи за відсутності обвинуваченої.

Захисник Тимошенко Сергій Власенко заявив, що захист наполягає на закритті справи у зв'язку з відсутністю в її діях складу злочину.

Садовський заявив, що всі клопотання суд розгляне на відповідній стадії судового процесу.

Нагадаємо, у жовтні 2011 року Служба безпеки України порушила проти екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко кримінальну справу за переведення боргів корпорації ЄЕСУ на бюджет України.

За інформацією прес-центру СБУ, Тимошенко «звинувачується в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн ​​грн, розкрадання і замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службовій підробці та в ухиленні від сплати 681 тис. грн прибуткового податку. Методом розкрадання бюджетних коштів було впровадження корпорацією ЄЕСУ фінансової схеми приховування валютної виручки з використанням підконтрольних офшорних компаній».


Тимошенко у 1995-1997 рр.. очолювала корпорацію ЄЕСУ.

У той же час захист наполягає, що справа Тимошенко щодо діяльності ЄЕСУ була закрита у 2005 році законно, і це підтвердив Верховний Суд України.

19 вересня 2012 р. Господарський суд Києва задовольнив позов міноборони Росії у справі щодо боргу ЄЕСУ. Суд зобов'язав Кабмін повернути Міноборони РФ 3,1 млрд грн.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

639