Зонд NASA виявив на Марсі радянський апарат, що зробив посадку більше 40 років тому.

На знімки поверхні Марса, зроблені американським зондом MRO, можливо, потрапив радянський апарат «Марс-3», що зробив посадку на Червону планету у грудні 1971 року. Об'єкт, схожий на цей зонд, спочатку роздивилися російські ентузіасти, а потім з їхньою гіпотезою погодилися фахівці NASA.

 
 
Автоматична станція «Марс-3» стартувала до Марса 29 травня 1971 року. 2 грудня посадковий модуль увійшов в атмосферу планети і здійснив м'яку посадку - першу в історії і єдину в радянській марсіанській програмі. Зонд почав передавати інформацію, але через 14,5 секунди зв'язок перервався.

На думку фахівців, електронна начинка модуля була знищена розрядом статичної електрики, яка накопичується в екстремально сухих марсіанських умовах, передає РІА «Новости».

На знімках з високим дозволом добре помітні скидна штанга з двигунами м'якої посадки, гальмівний конус, парашут і сам посадковий модуль розміром близько 1,5 метра. У NASA зазначають, що розташування цих деталей дійсно відповідають очікуваним для «Марса-3», але поки не можна виключити і альтернативні пояснення знахідки.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

281