Голова Верховної Ради України Володимир Рибак пропонує розробити проект Хартії безвізової Європи, повідомили в парламентській прес-службі.

«З чотирьох свобод, на яких ґрунтується Європейський Союз, в масштабах континенту залишається нереалізованою головний для європейця привілей - свобода переміщення людей без віз та інших обмежень. А без цього будівництво Європи, без ліній поділу, так і буде залишатися благим наміром», - зазначив він.

Глава ВР нагадав, що Україна свого часу показала конструктивний приклад іншим державам, скасувавши в односторонньому порядку візовий режим для громадян Євросоюзу, що дозволило європейцям без формальностей і проблем в'їжджати в Україну як з туристичними цілями, так і для встановлення ділових контактів, розвитку взаємовигідної економічної співпраці.

«Ми високо цінуємо зустрічні жести з боку наших найближчих західних сусідів, які роблять серйозні кроки для лібералізації візового режиму для українських громадян, однак цих заходів явно недостатньо», - сказав Рибак.

На його переконання, це питання має бути вирішене комплексно у масштабах всієї Європи.

У цьому контексті голова ВР запропонував учасникам конференції обговорити можливість розробки за участю Парламентської асамблеї Ради Європи, Європарламенту, Міжпарламентської асамблеї СНД, а також національних парламентів європейських країн проекту Хартії безвізової Європи.

На його думку, будівництво єдиної Європи без ліній поділу сприятиме і вдосконаленню принципів економічного співробітництва на континенті. «Україна прагне системно трансформувати свою економіку, підвищити темпи її розвитку, помітно змінити якість життя і рівень добробуту населення, наблизити їх до стандартів високорозвинених країн Європи, - зазначив Рибак. - Тому Україна зацікавлена ​​в війти у зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, і, одночасно, на східному напрямі знизити митні бар'єри торгово-економічного співробітництва з державами Митного союзу».

Також Рибак запропонував провести у рамках МПА СНД низку круглих столів, присвячених проблематиці економічної інтеграції.

Він запевнив, що Україна готова активно працювати в інтересах розвитку міжпарламентських відносин європейських держав, спрямованих на розбудову Європи без ліній поділу.

«Європа без ліній поділу, Європа як єдиний демократичний і правовий простір - основна мета і головна місія Ради Європи. Цю мету, я впевнений, розділяють всі держави-члени Ради Європи, парламенти яких представлені на нашій конференції у Санкт-Петербурзі», - сказав Рибак.

«З набуттям незалежності почуття європейської приналежності України вступило в стадію усвідомленого оформлення в державну політику європейської інтеграції, - зазначив Рибак. - При цьому Україна розглядає інтеграцію в європейські структури та співробітництво у рамках СНД як два взаємодоповнюючих процеси».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

199