Казахстан зацікавлений у запозиченні досвіду України щодо реформування кримінального судочинства, йдеться у повідомленні прес-служби Глави держави.

Згідно з повідомленням, 10 квітня відбулася зустріч радника Президента з питань судоустрою Андрія Портнова з делегацією Казахстану в складі керівників правоохоронних органів, представників парламенту та Адміністрації президента Казахстану, яка прибула в Україну з метою вивчення українського досвіду реформування кримінального судочинства.

У Казахстані відбувається реформування правоохоронної системи, зокрема, розробляється новий Кримінально-процесуальний кодекс.

За словами Портнова, враховуючи позитивні висновки європейських експертів щодо чинного КПК України і перші успіхи його застосування на практиці, представники Казахстану виявили зацікавленість у запозиченні досвіду розробки і введення його в дію, передають «Українські новини».

«Ми вітаємо прагнення наших колег з інших країн до реформування кримінального судочинства у відповідності із сучасними стандартами захисту прав людини і ефективності розслідування і готові надавати всю необхідну допомогу в поширенні досвіду, який вже напрацьований в Україні з цього питання», - сказав Портнов.

Він повідомив, що українська сторона надала делегації всю необхідну інформацію про ключові положення та інститути нового кримінального процесуального законодавства, а також перших результатів його застосування.

Як повідомляло агентство, Кримінальний процесуальний кодекс вступив в силу 20 листопада 2012 року.

Європейський суд з прав людини висловлював надію на зменшення кількості звернень українських громадян до цього суду за захистом у зв'язку з прийняттям нового КПК.

У березні Портнов зазначав, що після набуття чинності УПК якість розслідувань не поліпшилася.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

213