Оновлення корпоративного законодавства в Україні помітно поліпшить інвестиційний клімат. Про це глава Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) Дмитро Тевелєв заявив на прес-конференції, передає кореспондент ForUm`у.

За словами чиновника, завдання полягає у пожвавленні інвестиційної активності за допомогою корпоративної реформи. «Не секрет, що інвестори оцінюють свої можливі вкладення не тільки за сферами бізнесу або за техніко-технологічним станом об'єктів інвестування. В останні роки інвестори все більше цікавляться якістю корпоративного управління у компаніях, що залучають капітал, тому воно створює базис і для зростання бізнесу, і для захисту інвестицій. Без певних корпоративних стандартів інвестпривабливість будь-якої компанії у багато разів нижче», - зазначив економіст.

Він додав, що в даному питанні є і соціальна складова. «Після приватизації середини 90-х років у країні виникла цілий прошарок власників акцій - 11 млн чол. Практично третина працездатного населення країни стала акціонерами з певним набором прав і обов'язків, але майже завжди без розуміння їхньої суті», - підкреслив Тевелєв.

Це люди, за його словами, очікування яких часто були обдурені і в плані участі в управлінні акціонерними компаніями, і в плані дивідендів.

«А звідси - соціальне розчарування, невдоволення, і це серйозна суспільна проблема. Тому в останні 2 роки ми підготували і подали цілу низку проектів законів та інших документів, спрямованих на оптимізацію корпоративного управління. Великий список поданих проектів і на 2013 р.», - сказав чиновник.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

182