Відновивши системи зрошення, вітчизняні аграрії зможуть збільшити валовий збір врожаю на 20 мільйонів тонн. Про це сьогодні під час робочої поїздки до Миколаєва повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«Зрошення - це стратегічне завдання для нашої держави. Адже ми перебуваємо у зоні ризикованого землеробства. Тому Президент звернув увагу і дав доручення Кабінету Міністрів приступити до програми відновлення зрошення. Так, зараз вже є рішення уряду повернути міжгосподарські мережі, на що вже погодилася місцева влада. У той же час ми готуємо економіко-технічне обґрунтування національної системи зрошення. І відновивши її, ми збільшимо вал врожаю зернових щонайменше на 20 мільйонів тонн», - цитує Присяжнюка прес-служба Міністерства.

Також він зазначив, що в цілому планується відновити зрошення на майже 3,5 млн га землі протягом 4-5 років. Кошти для цього передбачається акумулювати за рахунок державної фінансової підтримки та інвестицій. В результаті цього аграрії отримають енергозберігаючі зрошувальні технології, що відповідають особливостям регіонів.

«Наше завдання - своєчасно дати дешеву воду. Адже відновивши систему зрошення, сільгоспвиробник повинен отримати економічно обґрунтовану воду для зрошення та підвищити показники власного врожаю. І сьогодні ми бачимо, що вже є національні технологічні розробки, наукові рекомендації та розрахунки і, головне, - бажання сільгоспвиробників використовувати оптимальні для своїх господарств зрошувальні технології», - підкреслив Присяжнюк.

Як повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович пообіцяв приділити увагу зрошенню земель на півдні країни.

Протягом найближчих двох років планується відновити зрошення на одному мільйоні гектарів сільгоспугідь.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

258