Черговий витік радіоактивної води зафіксований на аварійній АЕС «Фукусіма-1» на північному сході Японії у четвер, повідомило агентство «Кіодо» з посиланням на заяву представників компанії-оператора станції «TEPCO».

За їхніми даними, в грунт пішло близько 22 літрів радіоактивної води. Причиною витоку став дефект стикового з'єднання труб, через яке робітники компанії проводили відкачування рідини з підземних резервуарів.

Раніше в четвер «TEPCO» оголосила про відмову від використання підземних сховищ для радіоактивної води після того, як на трьох з них були виявлені витоки. Інформація про останню з них з'явилася вранці у вівторок. З початку минулого тижня компанія-оператор АЕС оголосила про витоки на першому, другому і третьому підземних резервуарах.

За останніми даними, внаслідок витоку з другого резервуара пішло близько 120 тонн забрудненої води із загальним вмістом радіоактивних елементів 710 млрд беккерелів. Обсяг витоку на третьому резервуарі склав всього три літри, інформації про витік на першому резервуарі поки немає, передають РІА «Новости».

Для вирішення проблеми зі зберіганням радіоактивної води японська влада має намір зобов'язати «TEPCO» до кінця травня побудувати додаткові сталеві наземні сховища і провести відкачування води з усіх підземних сховищ до середини літа поточного року.

Як раніше повідомляв ForUm, 11 березня 2011 року в східній частині Японії стався землетрус, який, на думку вчених, став для країни одним з найсильніших за всю історію спостережень.

Слідом за ним на територію Японії обрушилося цунамі, висота хвиль у деяких місцях сягала 40 метрів. Величезний потік води залив велику територію, і в тому числі кілька розташованих на ній атомних станцій. Стихійне лихо призвело до розвитку важкої аварії на японській АЕС «Фукусіма-1». Ця аварія стала третьою найбільшою на АЕС у світі після подій на атомній станції «Три Майл Айленд» у США та Чорнобильській АЕС в Україні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

213