Конституційний Суд України планує почати розгляд подання 48 народних депутатів про місцеві вибори в Києві 11 квітня. Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на прес-службу КСУ.

«Попередньо таке рішення прийнято - питання внесене до порядку денного. Передбачається, що розгляд проходитиме у форматі письмового слухання», - йдеться в повідомленні. Суддею-доповідачем з цього питання призначений Олег Сергійчук.

Подання 48 народних депутатів про вибори в Києві надійшло до Конституційного Суду 19 березня. Парламентарії просять КСУ дати офіційне тлумачення положень частини другої статті 136, частини третьої статті 141 Конституції України, абзацу першого частини другої статті 14 закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».
Частина третя статті 141 Конституції встановлює, що термін повноважень депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових виборах, становить п'ять років.

Згідно з абзацом першим частини другої статті 14 закону про місцеві вибори, чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів проводяться одночасно на всій території України, крім випадків, встановлених Конституцією і законами.

На думку опозиції, чергові вибори в столиці повинні відбутися влітку, оскільки термін повноважень обраних на них депутатів і міського голови має становити п'ять років (у кінці травня 2008 року відбулись позачергові вибори депутатів Київради та столичного голови).

Як повідомляв ForUm, Верховна Рада не змогла призначити дату виборів депутатів Київради та київського міського голови на 2 червня.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

205