У Міністерстві закордонних справ України заявляють, що поки не бачили звіт експертів ООН, у якому, за інформацією ЗМІ, йдеться про нібито постачання Україною зброї до Лівії.

«Ми ще не бачили цей звіт, і будемо коментувати цю інформацію у ЗМІ тільки після того, як його вивчимо», - повідомив «Інтерфакс-Україна» в.о. директора департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

Разом з тим він запевнив, що з початку бойових дій у Лівії Україна не поставляла у цю країну зброю.

«За інформацією МЗС, з початку військових дій у Лівії Україна не здійснювала ніяких постачань зброї у цю країну», - підкреслив Перебийніс.

Як написало у середу видання The Washington Post, посилаючись на рахунок, представлений Раді Безпеки ООН, Україна разом з ОАЕ, Вірменією та Албанією незаконно поставляла зброю до Лівії - режиму Муаммара Каддафі.

«У звіті наголошується про випадки незаконної передачі Лівії зброї, на порушення ембарго ООН. Деякі такі випадки вже доведені, деякі ще розслідуються, ембарго порушили більше 12-и країн», - пише The Washington Post.

«У звіті згадуються випадки передачі боєприпасів до Лівії з ОАЕ, Вірменії, Албанії та України, окремий випадок, пов'язаний з Суданом, а також випадок передачі зброї канадською компанією лівійській опозиції. Влада Канади запевняє, що цей випадок розслідується», - пише газета.

Нагадаємо, 4 червня 2012 року Військовий суд Тріполі засудив 19 громадян України, трьох громадян Білорусі та одного росіянина до десяти років позбавлення волі за пособництво режиму екс-лідера Лівії Муаммара Каддафі. Вони були визнані винними у тому, що ремонтували військову техніку, яку використовували підконтрольні Каддафі війська.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

277