Фастівська міжрайонна прокуратура Київської області завершила досудове розслідування відносно головного інженера одного з приватних підприємств, який будував чоловічий монастир. Обвинувальний акт направлений до суду, повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

При виконанні будівельних робіт впав баштовий кран. Машиніст, який був у кабіні, загинув.

«Розслідування встановило, що трагедія сталася внаслідок невстановлених тупикових упорів і вимикаючих лінійок для кінцевих вимикачів механізму переміщення крана. Ці опори фіксують кран, не даючи йому при переміщенні по рейках з'їхати з них. Під час роботи, доїхавши до краю колії, баштовий кран через відсутність зазначених механізмів з'їхав», - йдеться у повідомленні.

Вина головного інженера полягає у тому, що він не переконався у безпеці експлуатації крана і дав вказівку почати роботу. Такими діями чиновник виявив недбалість і безвідповідальність до своїх професійних обов'язків.

Дії головного інженера підприємства кваліфіковані за ч.2 ст.272 КК України, тобто порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинили загибель людини.

За скоєння злочину посадовій особі загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

298