Україна і Росія не припиняли переговори про створення консорціуму з управління українською газотранспортною системою (ГТС), заявив міністр вугільної промисловості і енергетики України Едуард Ставицький у середу журналістам у Кабінеті міністрів.

Він, зокрема, сказав: «Нам потрібно завершити реформування «Нафтогазу». Консорціум - це вже подальші кроки суб'єктів реформування. Ми повинні зробити перший крок, і я розумію наших колег, які говорять про те, що «ви зробіть перший крок, а там буде видно», передає «УНІАН».

При цьому міністр підкреслив, що «це не говорить про те, що ми закінчили переговори».

Як повідомляв ForUm, комісар Європейського Союзу з енергетики Гюнтер Еттінгер вважає логічним створення тристороннього газотранспортного консорціуму за участю України, Європейського Союзу та Росії.

Нагадаємо, раніше Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов озвучив ідею створення двостороннього газового консорціуму.

Посол ЄС в Україні Ян Томбінський вважає, що ініціатива про участь європейської сторони у можливому газотранспортному консорціумі повинна виходити від України, і таку пропозицію необхідно детально конкретизувати.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

291