Кабінет Міністрів звузив застосування печаток у госпдіяльності підприємців. Рішення про необхідні зміни було прийняте урядом на черговому засіданні 10 квітня, мовиться на сайті міністерства.

Так, проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення принципу провадження господарської діяльності суб'єктами приватного права без застосування печаток» спрощує процедуру відкриття бізнесу шляхом переходу до добровільного використання печаток суб'єктами приватного права, (тобто підприємствам з приватною формою власності та фізичним особам-підприємцям).

Тепер також необов'язково підтверджувати печаткою особистий підпис уповноваженої особи.

Крім того, цим законопроектом запроваджується мораторій на отримання будь-яких документів дозвільного характеру для виготовлення печатки. Для цього Господарський кодекс України поповнюється новою статтею 581, яка забороняє вимагати дозволу на виготовлення печаток.

«Прийняття проекту закону дозволить спростити процедуру створення нових підприємств, поліпшити позиції України в міжнародних рейтингах. Крім того, дія закону зменшить можливості для здійснення рейдерства і порушень при управлінні та веденні бізнесу. Такий простий приклад: коли на підприємстві відбувається зміна власника, то новий директор часто не може приступити до обов'язків через маніпуляції попередників з печаткою - ні платіжку не відправити, ні договір укласти. З прийняттям цього закону така ситуація не виникне», - пояснив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

Таким чином, Україна наблизилася до світової практики, адже використання печаток в країнах Європи та СНД не передбачене, крім України, Росії та Азербайджану.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

293