Державний резервний насіннєвий фонд України повинен забезпечити насінням регіони, що постраждалі внаслідок негоди. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, під час засідання Кабінету Міністрів заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

«Постраждалі регіони повинні бути забезпечені необхідною кількістю насіння з Державного резервного насіннєвого фонду, а страхові компанії повинні виконати свої зобов'язання в повному обсязі», - зазначив прем'єр.

Азаров підкреслив, що, зокрема, в Житомирській області підтоплено близько 2 тис. га сільгоспугідь. Крім того, складна ситуація у аграріїв і в інших регіонах. «Хоча сходи озимих загалом у задовільному стані, однак зонам підтоплення потрібно приділити особливу увагу. Так, необхідно вберегти від підтоплень місця зберігання засобів із захисту рослин, мінеральних добрив, паливно-мастильних матеріалів та інших ресурсів для весняно-польових робіт», - сказав глава уряду.

У той же час, за його словами, на сьогоднішній день з посіяних в Україні 8 млн га озимі зійшли практично на 100% площ. «У доброму та задовільному стані знаходяться 92% озимих, у слабкому - 8%. Обласні державні адміністрації повинні вести постійний моніторинг стану с/г угідь, посівів озимих культур та ситуації на об'єктах господарювання в агропромисловому комплексі», - підсумував Азаров.

Нагадаємо, українські аграрії відновили весняно-польові роботи, які були частково припинені через несприятливі погодні умови.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

268