Закон про загальнообов'язкове медичне страхування буде прийнятий, як і планувалося, у 2015 році. Про це заявила міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова під час зустрічі з представниками провідних регіональних видань, повідомили в прес-службі профільного міністерства.

За її словами, документи такого рівня не приймаються «сьогодні на сьогодні», до прийняття закону потрібно підготуватися.

Вона нагадала, що, відповідно до Програми економічних реформ на 2010-2014 роки, до кінця 2014 року має бути завершена підготовка до запровадження обов'язкового соціального медичного страхування. І тільки після того можна буде говорити про прийняття закону, сказала Богатирьова.

Міністр зазначила, що зараз робота полягає в тому, щоб розрахувати всі існуючі ресурси: провести кадровий аудит, аудит матеріально-технічного забезпечення медичних закладів, які могли б конкурувати між собою в боротьбі за пацієнта і надавати йому медичні послуги.

За її словами, необхідно створити державний реєстр хворих, розробити обов'язкові нормативні документи з економічними розрахунками щодо кожного виду медичної допомоги. «Це необхідно для розуміння, які ресурси потрібні, щоб ця система запрацювала», - пояснила Богатирьова.

Міністр підкреслила, що Національна модель обов'язкового медичного страхування повинна враховувати як сучасний стан розвитку нашої країни, так і особливості вітчизняної системи охорони здоров'я.

«Сьогодні Міністерство охорони здоров'я працює над новим проектом закону. У ньому має бути чітко визначений порядок взаємодії всіх суб'єктів системи медичного страхування - держави, страховиків, страхувальників, надавачів медичних послуг, застрахованих осіб, а також порядок сплати та використання страхових коштів, здійснення контролю над діяльністю цієї системи і якістю надання медичної допомоги», - повідомила Богатирьова.

Законопроект також повинен визначати перелік послуг, вартість яких покривається за рахунок бюджетних коштів і за рахунок медичного страхування.

Страховиком у системі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування має виступити Фонд медичного страхування України, який повинен бути самоврядною некомерційною організацією. На етапі становлення системи цей фонд перебуватиме під управлінням держави, а в подальшому - після відпрацювання основних елементів системи - підходи до управління фондом можуть бути змінені, зазначила міністр.

«Створенню в Україні системи обов'язкового медичного страхування має передувати певний підготовчий період, протягом якого систему охорони здоров'я слід адаптувати до роботи в нових умовах», - підкреслила Богатирьова.

Вона додала, що, зокрема, повинні заробити економічні методи управління, втілення яких - окреме завдання для організаторів охорони здоров'я.

Як повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що медична реформа у жодному випадку не повинна погіршити надання медичних послуг.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

332