Звільнення колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка недостатньо для підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною до Вільнюського саміту «Східного партнерства», запланованого на кінець листопада.

Про це у вівторок заявив представник Європейської служби зовнішніх дій Райнхольд Брендер на засіданні круглого столу на тему «Європейська політика сусідства - Східний вимір: Прогрес з реформами».

«Що стосується саміту «Східного партнерства», багато що залежатиме від того, що зроблять наші партнери», - сказав він.

Брендер звернув увагу на висновки щодо України, прийняті Радою закордонних справ ЄС у грудні минулого року, в яких наголошується на необхідності в рішучих діях і відчутний прогрес України у реформуванні виборчого законодавства, вирішенні питань вибіркового правосуддя і продовженні реформ, розпочатих раніше в рамках Порядку денного асоціації, повідомляє «УНІАН».

«Ми поки ще не побачили широкого рішучого руху в цьому напрямку від України», - сказав Брендер.

«Звичайно, помилування Луценко - позитивний крок, але ми повинні побачити, що буде зроблено далі», - додав він.

Представник Європейської служби зовнішніх дій підкреслив, що звільнення Луценка не змінює «всієї гри», а Україна ще повинна продемонструвати прогрес в інших сферах. «Є довгий перелік тем, які повинні бути охоплені», - сказав він.

Як раніше повідомляв ForUm, 7 квітня 2013 р. Президент України Віктор Янукович підписав указ про помилування колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка.

У Міністерстві закордонних справ України зазначили, що рішення Януковича про помилування Луценка слід розглядати у широкому контексті проведення першочергових заходів щодо інтеграції України до ЄС.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

704