Українська Гельсінська спілка з прав людини просить Президента України Віктора Януковича помилувати екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко. Про це йдеться у клопотанні, розміщеному на сайті союзу.

Зокрема, у клопотанні зазначається, що станом на квітень 2013 р. Тимошенко фактично відбула значну частину призначеного судом покарання.

«Беручи до уваги, що у справі, за якою Тимошенко відбуває покарання, завершені всі процесуальні дії, і враховуючи Вашу, шановний Вікторе Федоровичу, позицію щодо необхідності гуманізації системи відбування покарання, а також з урахуванням європейських стандартів у галузі прав людини, які передбачають забезпечення ефективної медичної допомоги особам, які утримуються в місцях позбавлення волі, просимо Вас помилувати Тимошенко Юлію Володимирівну і звільнити її від покарання на підставі статті 85 Кримінального кодексу України», - сказано в документі.

Також в організації зазначили, що відповідно до п. 27 ч. 1 ст. 106 Конституції України та ч. 1 ст. 87 Кримінального кодексу України Президент здійснює помилування щодо індивідуально визначеної особи.

Крім того, у клопотанні сказано, що розвиток ситуації із затриманням Тимошенко і наступним судовим процесом над нею загострив увагу українського суспільства та міжнародної спільноти на проблемах неупередженості правосуддя в Україні, відповідності системи кримінального судочинства міжнародним стандартам у галузі прав людини, ще раз підкреслив нагальну необхідність і важливість якісного поліпшення стандартів у сфері захисту прав громадян.

«Під час перебування Тимошенко в ув'язненні неодноразово фіксувалося погіршення стану її здоров'я багатьма медичними фахівцями, що призвело до необхідності утримання екс-прем'єра в лікарні. Очевидно, що умови, в яких її лікують, не сприяють їх ефективності. На сьогоднішній день стан її здоров'я потребує постійного спостереження і контролю в спеціалізованих медичних закладах, ефективно забезпечити які складно в умовах відбування покарання», - йдеться у клопотанні.

Нагадаємо, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією у 2009 році. Вона відбуває покарання у Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.

22 лютого у МОЗ, посилаючись на висновки комісії відомства, заявили, що Тимошенко не потребує подальшого лікування та реабілітаційних заходів на стаціонарі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

284
Классические туфли мужские