Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив у силі другий вирок екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку, пов'язаний з розслідуванням справи про отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка. Відповідну постанову сьогодні оголосила колегія суддів Вищого спецсуду.

Постанова оголошувалася за відсутності Луценка та його захисника Ірини Луценко, повідомляє «УНІАН».

Як зазначається в рішенні, судом першої інстанції було прийнято рішення про те, що в діях Луценка, колишніх співробітників Департаменту карного розшуку МВС Олега Павленова і Володимира Тарасенка вбачається злочинна недбалість, а тому помилкою є позиція захисту щодо доводів, наведених на користь засуджених.

У той же час адвокати зазначили, що сьогоднішнє рішення суду жодним чином не вплине на долю Луценка, оскільки вирок у цій справі був поглинений більш суворим попереднім вироком, яким Луценко був засуджений до 4 років позбавлення волі.

Нагадаємо, Вищий спецсуд на минулому тижні почав розгляд касаційної скарги Луценка на вирок у другій кримінальній справі. Цим вироком Печерський районний суд Києва у серпні 2012 року засудив екс-міністра до двох років обмеження волі, визнавши його винним у службовій недбалості при розслідуванні кримінальної справи про отруєння у 2004 році кандидата в президенти Ющенка.

Зокрема, Луценка, а також колишніх співробітників Департаменту карного розшуку МВС Тарасенка та Павленова звинувачували в тому, що в рамках розслідування справи про отруєння Ющенка вони нібито незаконно продовжили до 18 місяців оперативно-розшукову справу (ОРС) щодо Валентина Давиденка, колишнього водія екс-заступника голови СБУ Володимира Сацюка. Відкриття цього ОРД дозволяло проводити стеження за Давиденком і прослуховувати його телефонні розмови, що «завдало істотної шкоди правам, свободам та інтересам Давиденка, які охороняються законом», говорилося в обвинувальному висновку.

Нагадаємо, 27 лютого 2012 р. Печерський райсуд засудив Луценка до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна (643 тис. грн компенсації МВС за завдану шкоду), з позбавленням права обіймати керівні посади, а також рангу державного службовця.

Як раніше повідомляв ForUm, 7 квітня 2013 р. Президент України Віктор Янукович підписав указ про помилування колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

247