Сьогодні в Україні не стоїть питання про підвищення акцизу на дизпаливо і бензин. Про це, як, передає кореспондент ForUm'у, перед засіданням уряду журналістам заявив міністр інфраструктури Володимир Козак.

Він пояснив, що Мінінфраструктури на колегії розглядало не питання підвищення акцизів, а стан автодоріг і їх удосконалення, вивчався європейський досвід у цій сфері й обговорювався європейський акциз на дизпаливо.

«У Європі є акциз на дизпаливо. У деяких країнах він у десятки разів вищий ніж у нас... Наш акциз на дизпаливо становить 46 євро за тонну, в інших країнах - мінімум 360 євро за тонну, у Росії - 150 євро», - пояснив Козак і додав, що сьогодні жодних ініціатив щодо підвищення акцизу на дизельне паливо і бензин немає.

Відповідаючи на уточнююче запитання, коли акциз може бути підвищений, міністр заявив: «Усе залежить від того, як буде формуватися бюджет, доходи наших громадян. У подальшому, через 3-4 роки, це питання гостро стоятиме на порядку денному, сьогодні ж воно не стоїть».

Нагадаємо, раніше Міністерство інфраструктури заявило, що на сьогодні оптимізація акцизу - це тільки пропозиція Мінінфраструктури та Укравтодору, викликана необхідністю збільшення надходжень коштів для поліпшення якості доріг в Україні. Шляховики пропонують ввести поетапне, у міру зростання економіки, до 2018 року, збільшення ставок акцизного збору на нафтопродукти до мінімальних європейських розмірів.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

302