Кабінет Міністрів вніс зміни до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, повідомили в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату уряду.

Зокрема, позиція щодо фенетіламінів доповнена словами «крім лікарських засобів, у тому числі активних фармацевтичних інгредієнтів, які містять похідні групи фенетіламінів».

Таким чином, будуть спрощені виробництво, реалізація і споживання лікарських засобів, що є похідними фенетіламінів, адже зараз похідні фенетіламінів віднесені до особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено. У той же час вони містяться в більш ніж 1000 найменувань лікарських засобів. Зокрема, до них відносяться незамінні амінокислоти, нейрорегулятори, спазмолітики, кардіологічні засоби, протимікробні засоби, протидіабетичні засоби, протипаркінсонічні засоби тощо.
Прийняття постанови дозволить хворим отримувати належне лікування та забезпечить досягнення балансу інтересів між державою та суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, йдеться в повідомленні.

Як повідомляв ForUm, згідно з даними Державної митної служби, в Україні основними предметами контрабанди у 2012 році були наркотичні засоби.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

272