Французький сенат у вівторок схвалив норму про легалізацію в країні одностатевих шлюбів, передає агентство «Франс Прес».

За першу, ключову статтю законопроекту про одностатеві шлюби проголосували 179 сенаторів, проти - 157.

Норма була прийнята в першому читанні, без внесення поправок. Згідно з французьким порядком, після першого читання в сенаті законопроект вважається прийнятим, якщо у членів палати до нього немає претензій. Якщо ж сенатори з чимось не погоджуються, законопроект разом з їхніми поправками надходить на узгодження в нижню палату, повідомляє РІА «Новини».

У четвер або п'ятницю французькі сенатори розглянуть текст законопроекту в цілому. Очікується, що закон, який дозволить одностатевим парам реєструвати шлюби й усиновляти дітей, набуде чинності на початку літа цього року після того, як буде підписаний президентом Франції і опублікований офіційним друкованим органом країни.

Легалізація одностатевих шлюбів - одна з передвиборних обіцянок президента Франсуа Олланда. Сьогодні у Франції дозволені цивільні союзи одностатевих пар, однак соціалісти вирішили легалізувати шлюби між гомосексуалістами і надати можливість таким сім'ям всиновлювати дітей. Проти цього кроку виступали представники правої опозиції і католицька церква.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

233