Україна зацікавлена ​​і надалі співпрацювати з Норвегією в різних сферах економіки. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з міністром рибного господарства та прибережних справ Норвегії Лісбет Берг-Хансен, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

«Україна зацікавлена ​​у співпраці з Норвегією у різних сферах економіки, в тому числі і рибному господарстві», - підкреслив Азаров, додавши, що Україна майже на 90% задовольняє потребу в рибопродуктах за рахунок імпорту з Норвегії. Разом з тим глава українського уряду акцентував увагу на безпеку і якість (відповідно до встановлених стандартів) імпортованої Україною харчової продукції.

Крім того, як підкреслив прем'єр-міністр, Україна зацікавлена ​​співпрацювати з Норвегією і в нафтогазовій сфері, а також у суднобудуванні.

За словами Азарова, сприяти двосторонньому співробітництву покликана українсько-норвезька робоча група, про оновлення діяльності якої йшлося під час його офіційного візиту торік до Норвегії. «Ми сподіваємося, що під час візиту державного секретаря Міністерства торгівлі Норвегії в Україну, який планується орієнтовно у травні-червні цього року, ми зможемо укласти відповідні договори з міжурядовою комісією», - сказав він.

До того ж, глава українського уряду підкреслив зацікавленість запозичення норвезького досвіду розвитку соціально орієнтованої економіки. «Україна орієнтована на європейські стандарти, і зараз займається впровадженням низки реформ. Нас цікавить досвід Норвегії, яка створила успішну соціально орієнтовану економіку», - підкреслив Азаров.

У свою чергу міністр рибного господарства і прибережних справ Норвегії висловила сподівання на продовження співпраці, «як і планували, в тому числі і в рамках нової угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС».

Берг-Хансен також висловила зацікавленість у розширенні товарообігу між нашими країнами.

Вона повідомила, що в ході візиту до України провела зустрічі з міністром аграрної політики і продовольства та головою Державного агентства рибного господарства.

Як раніше повідомляв ForUm, Міністерство аграрної політики та продовольства України і Міністерство рибного господарства та прибережних справ Норвегії домовилися про посилення спільного контролю якості імпортованої в Україну рибної продукції.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

388