Росія запропонувала Україні і Казахстану взяти участь у розробці важкої ракети-носія для польоту до Місяця. Про це сьогодні на прес-конференції в Москві сказав президент ракетно-космічної корпорації «Енергія» Віталій Лопота.

«Місячна програма, загалом-то ляже на плечі Росії... Російське космічне агентство з нашої ініціативи щодо еволюційного розвитку технологій ракети-носія «Енергія» винесло це питання на міжурядові зустрічі з Казахстаном і Україною. Документ передано, наші пропозиції обговорюються. Яке буде продовження, покажуть найближчі місяці роботи», - сказав Лопота.
За його словами, ракета-носій «Зеніт», що виробляється у Дніпропетровську, може бути одним із «штрихів цих технологій».

Лопота повідомив, що ситуація ускладнюється тим, що на реалізацію космічних програм Україна і Казахстан не мають достатньої кількості коштів, повідомляє «УНІАН».

«Україна, наприклад, хоче тільки отримувати ресурс, щоб у них замовляли ракети, а вкладати свої не може. Казахстан у фінансовому плані стоїть трохи краще», - зазначив він.
Лопота підкреслив, що залишається відкритим питання, яке буде прийнято остаточне рішення щодо даного проекту, оскільки багато залежить від політиків.

«У трьох країн є унікальна можливість стиснути в один кулак всі свої ресурси і йти вперед», - сказав він.

За його словами, якщо таке завдання буде поставлено, то отримати надважку ракету-носій, побудовану на просунутих технологіях ракети-носія «Енергія», можна отримати до 2020 року при кооперації трьох країн - Росії, України та Казахстану.

Лопота зазначив, що політ до Місяця потрібен для відпрацювання технологій, для подальшого освоєння космосу.
ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

356
Туфли осень-зима Everest