Міністерство аграрної політики та продовольства України і Міністерство рибного господарства та прибережних справ Норвегії домовилися про посилення спільного контролю якості імпортованої в Україну рибної продукції. Зокрема, протягом місяця буде створена спільна група ветеринарного контролю, яка стежитиме за якістю продукції. Також фахівці ветеринарної медицини обох країн здійснять візити в Україну і Норвегію. Про це йшла мова на зустрічі міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Присяжнюка з міністром рибного господарства та прибережних справ Королівства Норвегія Лісбет Берг-Хансен, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Норвегія займає позиції основного постачальника рибної продукції та інших водних біоресурсів на ринок України. У цілому, по всьому об'єму імпортованої рибної продукції норвезька становить 30%. Україна створила вигідні умови для норвезьких імпортерів, у тому числі в останні роки знизила вартість розмитнення. Однак ми не повинні забувати про якість ввезеної риби», - зазначив Присяжнюк.

У свою чергу, глава Держветфітослужби України Володимир Горжеєв, який також взяв участь у зустрічі, повідомив її учасникам, що протягом поточного року в норвезькій рибі було зафіксовано три випадки невідповідності бактеріологічним показникам. Тому, щоб не допустити небезпечну продукцію до українських споживачів, він наполіг на візиті вітчизняних фахівців до Норвегії та їх відвідуванні України.

Присяжнюк запропонував створити спільну українсько-норвезьку групу ветеринарного контролю, яка стежила б за якістю норвезької риби в місцях розмитнення на території України.

Міністр рибного господарства та прибережних справ Норвегії Лісбет Берг-Хансен погодилася з пропозиціями української сторони.

«Норвегія - другий за величиною постачальник риби в світі, експортує її в 150 країн. Тому питання якості та розвитку співпраці для нас дуже важливі. Український ринок має велике значення для норвезької рибної продукції. В останні роки в товарообігу значне місце займають оселедець і сьомга, і це результат успішної роботи норвезьких експортерів та українських партнерів, які хочуть розвивати ринок», - підкреслила міністр.

Також під час зустрічі було підписано Протокол про досягнення домовленості між Державним агентством рибного господарства України і прибережних справ Норвегії щодо сертифікатів на вилов водних біоресурсів.

У майбутньому ж Україна і Норвегія зацікавлені у створенні спільних підприємств у галузі рибного господарства. Українська сторона також виступила з пропозицією використовувати вітчизняні рибопереробні судна для прийому рибної сировини від норвезьких суден, первинної обробки, заморожування і транспортування в Україну.

Як раніше повідомляв ForUm, на одному з рибопереробних підприємств у смт Бородянка Київської області працівники відділу ветеринарної міліції вилучили більше трьох тонн небезпечної для вживання риби.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

311