У Міністерстві закордонних справ України зазначають, що рішення Президента Віктора Януковича про помилування екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка слід розглядати у широкому контексті проведення першочергових заходів щодо інтеграції України до ЄС.

Про це заявив на брифінгу виконуючий обов'язки директора Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

За його словами, рішення ухвалене в рамках реалізації політики Глави держави щодо декриміналізації та гуманізації законодавства України, спрямованого на його приведення у відповідність з європейськими стандартами щодо захисту прав і свобод людини.

Перебийніс нагадав, що європейські інститути високо оцінили підписання Президентом України указу про помилування шістьох засуджених, у тому числі колишніх урядовців Юрія Луценка та Георгія Філіпчука.

«Його слід розглядати в більш широкому контексті проведення визначених Президентом та урядом України економічних і соціальних реформ, передбачених порядком денним асоціації Україна-ЄС, реформування системи правосуддя та виборчого законодавства, реалізації інших важливих першочергових заходів щодо інтеграції України в ЄС», - сказав Перебийніс, повідомляє «УНІАН».

Він зазначив, що Україна має намір продовжувати тісну взаємодію з інститутами і державами - членами Європейського Союзу з усіх питань, що становлять інтерес у відносинах.

«Розраховуємо на прийняття позитивного рішення щодо підписання під час Вільнюського саміту «Східного партнерства» у листопаді Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», - зазначив Перебийніс.

Він також підкреслив, що уряд України продовжує виконувати план першочергових заходів щодо інтеграції України до ЄС на 2013 рік.

Нагадаємо, 7 квітня Президент України Віктор Янукович підписав указ про помилування шести засуджених, у тому числі - колишнього міністра внутрішніх справ Луценка і колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища Філіпчука.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

382