Щорічно Україна втрачає 6 млн тонн зернових, або 1 млрд дол через брак сільськогосподарської техніки. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, в ході наради з питань забезпечення сільгоспвиробників технікою для АПК заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«Для того щоб досягти високих показників, зокрема, у рослинництві – 80 млн тонн зернових на рік, є наукові розрахунки, природно-кліматичні та ресурсні можливості є, але необхідно провести технічне переоснащення. А найскладніше і найбільш недофінансоване питання – це наявність зернозбиральних комбайнів», - сказав міністр і додав, що українським аграріям необхідно надати техніку вітчизняного виробництва, а також техніку мультибрендової зборки іноземних компаній в Україні.

Крім того, за словами Присяжнюка, аграріям потрібні трактори, оскільки їх парк на 70% морально застарів і складається з машин, яким понад 20 років.

У свою чергу, прем'єр-міністр України Микола Азаров додав, що потреба у тракторах становить 400 тис. одиниць. «Харківський тракторний, якщо мені пам'ять не зраджує, виготовляє на рік 3 тис. машин. І якщо ми будемо сьогодні спиратися на можливості нашого тракторобудування, нам 100 років потрібно, щоб ми оновили свою базу», - зазначив він.

У свою чергу, Присяжнюк додав, що для вирішення цієї проблеми необхідно не тільки активізувати виробництво тракторів в Україні, а також створити кооперативні машинно-тракторні станції.

Крім того, міністр вважає за доцільне обмежити ввезення вживаної сільськогосподарської техніки з-за кордону.

За словами Присяжнюка, планується вже в 2017 році забезпечити вітчизняних аграріїв комбайнами мультибрендової збірки в кількості 2,5 тис. одиниць, тракторів - 12,8 тис.

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров, вважає, що Україна зобов'язана мати повний спектр сучасної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

268
Туфли осень-зима Everest