В Адміністрації Президента України сподіваються, що Угода між Україною та Євросоюзом про внесення змін до договору про спрощення оформлення віз набере чинності до травневих свят. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на брифінгу заявив радник Президента України - керівник Головного управління з питань міжнародних відносин АПУ Андрій Гончарук.

«Щоб угода повністю вступила в силу, потрібно, щоб відповідні процедури пройшли з боку ЄС. Ці процеси перебувають на стадії вирішення. Відповідні комітети Європарламенту вже дали позитивні висновки. Це комітет із закордонних справ і комітет з цивільних справ. 17 квітня на пленарному засіданні Європарламенту заплановано розгляд цього питання. Потім буде обмін нотами. Ми хочемо, щоб до свят (травневих. - Ред.) договір набув чинності», - сказав Гончарук.

За його словами, Україна задоволена такими змінами тільки як проміжним результатом. «Наше стратегічне завдання - скасування віз для довгострокових поїздок до держав-членів шенгенського простору», - зазначив він.

Як повідомляв ForUm, 23 січня 2013 року комітет Європарламенту з питань закордонних справ дав згоду на підтримку угоди про внесення змін до угоди між Україною і Європейським союзом щодо спрощення оформлення віз.

22 березня Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Євросоюзом про внесення змін до договору про спрощення оформлення віз.

8 квітня Президент України Віктор Янукович підписав закон України «Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

243