Зараз в Україні зберігається стабільна цінова ситуація на ринку овочів. Така інформація отримана в результаті дослідження цін на 700 продовольчих ринках України, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Так, згідно з даними досліджень на продовольчих ринках, роздрібні ціни на картоплю становлять 1,83 грн/кг, що на 6,7% менше, ніж торік. Споживчі ціни на буряк складають 2,26 грн/кг, що на 7,4% дешевше порівняно з минулим роком. Також, порівняно з цінами 2012 року, на 9,7% знизилися ціни на цибулю - до 1,86 грн/кг. Середні ціни на томати складають 17,19 грн/кг, що на 9% менше, ніж у 2012-му, а огірки сьогодні коштують у середньому 17,82 грн/кг, тобто менше на 14,9%, ніж торік.

Однак є продукти, ціна на які дещо піднялася. Наприклад, морква подорожчала протягом минулого року на 3% і зараз коштує 2,71 грн/кг. А роздрібні ціни на капусту складають 2,21 грн/кг, що через несприятливі торішні умови виробництва на 67% вище, ніж торік.

Разом з тим, уряд і Мінагрополітики приділяють питанню забезпечення українців овочами особливу увагу. Так, на сьогодні здійснюються перевірка цін на «борщовий набір» на 700 продовольчих ринках України. При цьому варто підкреслити, що ціни на столичних ринках значно вищі в порівнянні з цінами в регіонах.

Також необхідно зазначити, що ринок картоплі та овочів стає все більш організованим. Адже відбувається насичення ринку та усунення цілої низки посередників у ланцюгах просування продукції. Так, завдяки вжитим урядом заходам проводиться системна робота з удосконалення функціонування вітчизняних ринків овочів і картоплі.

Варто нагадати, що зараз в Україні вже активно працюють 4 оптові ринки сільськогосподарської продукції, ще 7 перебувають на стадії будівництва. Крім того, до 1,4 мільйона тонн зросли ємності картоплесховищ (це 5-місячна норма річного споживання України), 0,9 мільйона тонн - ємності овочесховищ. Всього торік в Україні зібрали більше 10 мільйонів тонн овочів. І щороку зростає закладка овочів у високотехнологічні сховища.

Разом з тим, поки спостерігається зростання попиту на овочі через піст. Тому, враховуючи ці фактори, слід зазначити, що зараз роздрібні ціни на картоплю та овочі цілком мотивовані.

Як раніше повідомляв ForUm, протягом найближчих семи років Мінагрополітики планує збільшити виробництво овочів до 10 мільйонів тонн щорічно.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

234