Уряд розглянув Концепцію реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні. Документ пропонується схвалити Указом Президента України. Відповідний проект Кабінет Міністрів схвалив 8 квітня, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

Проектом концепції запропоновано напрями проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, метою якої є підвищення якості життя людини за рахунок створення ефективної системи управління і забезпечення сталого територіального розвитку. Суть реформи полягає в розмежуванні повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, вдосконаленні взаємодії між ними, подоланні проблеми, коли повноваження органів місцевого самоврядування не відповідають їхнім зобов'язанням і завданням. Також мова йде про передачу повноважень на місця, посилення організаційної та фінансової самостійності територіальних громад - сільських, селищних, міських.

У Кабміні зазначили, що вдосконалення місцевого самоврядування буде спрямовано, насамперед, на формування відповідного законодавчого поля, створення умов для стимулювання місцевого розвитку.

Реалізацію концепції пропонується здійснювати в два етапи: перший, підготовчий, триватиме протягом 2013-2015 років, другий, основний - 2015-2020 років.

Проектом Указу Президента передбачається, що Кабінету Міністрів доручено розробити і затвердити план заходів щодо реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні.

Як раніше повідомляв ForUm, заступник глави Адміністрації Президента України Сергій Ларін заявив, що до 1 жовтня Кабінет Міністрів повинен розробити пропозиції щодо проведення експерименту в реалізації реформ місцевого самоврядування.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

641