Міністерство охорони здоров'я України вже здійснило більше третини запланованих на цей рік конкурсних закупок лікарських засобів і виробів медичного призначення, заощадивши при цьому понад 47 мільйонів гривень бюджетних коштів, повідомляє прес-служба МОЗ.

«МОЗ України здійснило перші суттєві закупівлі. Станом на 8 квітня акцептовано найбільш вигідних пропозицій учасників торгів майже на 694 млн гривень, або 34% від річного плану фінансування закупівель лікарських засобів і виробів медичного призначення у 2013 році», - вказується в повідомленні.

У відомстві поінформували, що, перш за все, забезпечуються ліками, лікувальним харчуванням і тест-системами для проведення скринінгу хворі діти, зокрема, маленькі пацієнти з хворобою Гоше, хворі на фенілкетонурію, муковісцидоз, гемофілію, з розладами психіки та поведінки із спектру аутизму. Для лікування дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання, закуплено лікарські засоби і вироби медичного призначення на 192,4 млн грн.

Крім того, закуплено ліки для закладів охорони здоров'я для лікування хворих з серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями на 46,5 млн грн, ендопротезів і наборів інструментів для імплантації на 1,2 млн грн, медикаментів для хворих на розсіяний склероз на 58 млн грн, антиретровірусних препаратів для антиретровірусної терапії дорослих, підлітків і дітей на 188,1 млн грн.

«Економія бюджетних коштів відповідно до акцептованих пропозиціями учасників торгів становить 47,2 млн грн, або 2,3% від річного плану фінансування», - резюмували в МОЗ.
Як повідомляв ForUm, Кабінет Міністрів має намір розглянути можливість введення податку на додану вартість на імпортні ліки.

З 1 березня 2013 р. ввезення імпортних ліків на територію України можливе тільки за наявності виданого держорганом сертифіката якості.
ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

213
Туфли осень-зима Everest