Російська видавнича група «Ексмо» купила у польської компанії Empik мережу книжкових магазинів «Буква». Про це «Капіталу» повідомив юрист Empik Михайл Ферт.

«Ексмо» володіють російські бізнесмени Олег Новіков і Андрій Гредасов. В Україні компанія розвиває мережі «Читай-город» та «Книжковий супермаркет» (КС).

Експерти стверджують, що «Букву» поляки віддали росіянам з доплатою за борги: Empik винен був росіянам до $1 млн і «Букву». «Їм пробачили борг і орієнтовно заплатили «кешем» ще $2 млн», - говорить великий видавець.

Російська сторона прокоментувати угоду відмовилася.

«Мова йде про переуступку права оренди на 9 магазинів, продажу устаткування і товарних залишків», - говорить екс-директор з розвитку «Читай-города», приватний консультант Роман Шута. За оцінками експерта, у 2012 р. «Ексмо» контролювала 25% книжкового ринку, а в 2013 р. частка компанії може досягти 50%. Один зі співробітників мережі «Буква» розповів «Капіталу», що польська компанія планувала продати росіянам і власний бренд, але сторони не зійшлися у ціні. Шут зазначив, що представники Empik вже покинули територію України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

347