Президенту України Віктору Януковичу надійшло звернення колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука з проханням про помилування. Про це ForUm'у повідомили у прес-службі Глави держави.

«Вельмишановний пане Президенте! Звертаюся до Вас з проханням про помилування, оскільки Апеляційний суд міста Києва, змінивши вирок суду першої інстанції, встановив для мене випробувальний термін два роки, залишивши без зміни додаткове позбавлення мене права обіймати певні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, установах чи організаціях, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на три роки.

Позитивне вирішення цього питання зробить можливим відновлення повноти моїх громадянських прав, сприятиме більш активній діяльності у науковій, суспільно-громадській сферах на благо України, а також реабілітації мого здоров'я», - йдеться у заяві Філіпчука.

5 квітня 2012 року Георгій Філіпчук був засуджений Солом'янським районним судом Києва до 3 років позбавлення волі у справі про перевищення влади та службових повноважень. Цим же вироком суду він був позбавлений права обіймати посади в органах державної влади, пов'язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обов'язками строком на 3 роки, а також позбавлений 1 рангу державного службовця. Суд також постановив стягнути з Філіпчука на користь держави 1 млн 433 тис. 477,6 грн заподіяної шкоди.

Засуджений збитки державі відшкодував.

21 червня 2012 року Апеляційний суд Києва замінив призначене Філіпчуку Солом'янським районним судом Києва покарання на 2 роки позбавлення волі умовно.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

250