Україна готова повністю відмовитися від використання ядерного палива компанії «Вестінгауз» (Westinghouse) через невирішені проблеми з якістю американських паливних збірок, заявило РІА «Новости» джерело, близьке до НАЕК «Енергоатом».

«Фактично все йде до того, щоб остаточно відмовитися від американського палива і не завантажувати його в майбутньому разом з російським. Проблема - в якості палива «Вестінгауз», американцям так і не вдалося вирішити проблему створення надійних і безпечних паливних збірок для реакторів ВВЕР. До того ж «Енергоатом» розмірковує про перехід на новий паливний цикл, про маневреність енергоблоків, що неможливо при використанні американського палива», - заявило джерело. Він нагадав, що зараз кілька паливних збірок «Вестінгауз» «допалюються у реакторі, і потім ми завантажувати американське паливо не будемо».

У квітні минулого року на енергоблоках Південноукраїнської АЕС, де у дослідно-промисловому режимі експлуатується паливо транснаціональної компанії Westinghouse, були зафіксовані порушення у роботі зборок типу ТВС-W (ТВЗ-W - паливо американського виробництва під радянсько-російський тип реактора АЕС). Пізніше українська сторона встановила, що ці порушення були викликані конструктивними недоробками виробника. У свою чергу, віце-президент Westinghouse з зовнішніх зв'язків і стратегії Майк Керст (Mike Kirst) заявляв, що американське паливо для Південноукраїнської АЕС було пошкоджено українськими фахівцями під час завантаження в реактори АЕС.

Діючий контракт між «Енергоатомом» і Westinghouse від 2008 року передбачає можливість поставки ядерного палива ТВС-W у кількості, необхідній для планового перезавантаження не менше трьох енергоблоків українських АЕС у 2011-2015 роках. C моменту набрання чинності комерційної угоди (2011 рік) Westinghouse поставила Україні 210 зборок, вартість кожної із яких становить близько мільйона доларів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

252