Інтернет і соціальні мережі - дуже впливовий інструмент формування громадської думки. Тому PR-технології, які використовуються там, постійно видозмінюються і вдосконалюються. Про це сказали експерти у ході круглого столу «Простір брехні: «чорні» PR-технології в Інтернеті».

«Коли компанія стикається з негативними відгуками про її діяльність у мережі, то є кілька варіантів реагування. Перший і найпростіший - не реагувати взагалі ніяк, другий - зробити офіційну заяву зі спростуванням, третій - розміщувати на противагу позитивні коментарі, використовуючи фейкові акаунти», - розповів IT-фахівець Микола Єфанов, повідомляє «УНІАН».

Але такі методи, за його словами, вже застаріли. Зараз все частіше використовуються інші механізми. Наприклад, розміщення великої кількості негативних коментарів, покликаних довести ситуацію до абсурду і відвести полеміку від основної теми, або ж негативних коментарів, які повинні здаватися «підступами конкурентів» і не викликати довіри.

«Ця ж технологія застосовується і зі зворотного боку, коли з'являється якась кількість ботів, які нахвалюють ту чи іншу компанію або політика, але настільки незграбно, що складається враження, ніби це невмілий PR.

Один із останніх прикладів - так звані інтернет-боти Арбузова, про які нещодавно написали кілька сайтів», - вважає ї Єфанов.

Варіанти реакції на такі інформаційні атаки потрібно розглядати в кожному конкретному випадку. «Був приклад з одним із мобільних операторів, на якого в усіх соціальних мережах обрушився потік критики і погроз від користувачів, більшість з яких згодом виявилися ботами. Але керівництво компанії дуже довго узгоджувало варіанти дій. У підсумку «війна» вщухла сама собою. Або закінчилося фінансування цієї атаки, або люди просто пробували свої сили і, не побачивши відповідної реакції, кинули цю справу», - розповів експерт з питань конкурентної розвідки Дмитро Золотухін.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

299