Україна почне розглядати можливість приєднання до окремих положень Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану після того, як отримає статус спостерігача у цьому об'єднанні. Про це на зустрічі з прем'єр-міністром Казахстану Серіком Ахметовим заявив Президент України Віктор Янукович.

«Україна, отримавши такий статус спостерігача, може отримати доступ до цих документів (Митного союзу) і почати їх розглядати. Ми можемо спільно з нашими колегами із Митного союзу шукати варіанти приєднання України до того чи іншого положення. Природно, все, що не буде суперечити нашому законодавству, нашим міжнародним зобов'язанням, ми до цих положень будемо прагнути приєднуватися для того, щоб створити паритетні відносини», - сказав Янукович, повідомляють РІА «Новости».

За словами Президента, процес врегулювання відносин з Митним союзом викликає у Києва особливе занепокоєння.

«Протиприродним виглядає процес торгового протистояння... Ми цього не хочемо», - додав він.

Як раніше повідомляв ForUm, Росія пропонує Україні вступити до Митного союзу, що дозволить знизити ціну на закуповуваний у РФ природний газ.

Україна сподівається на підписання Угоди про використання про асоціацію та ЗВТ з Євросоюзом і пропонує секторальну співпрацю з МС за формулою «3+1», але Росію це не влаштовує.

13 грудня 2012 року Янукович заявив, що Україна має приєднатися до деяких положень Митного союзу.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна має намір стати спостерігачем при Митному союзі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

371