«Тривалий час опозиція України перебувала у тіні Юлії Тимошенко. Однак після того, як її засудили до семи років тюремного ув'язнення, через ізоляцію і хвороби, її реальний вплив впав майже до нуля. Тепер опозиція шукає нового ватажка»,- пише впливова німецька газета «Frankfurter Allgemeine Zeitung». При цьому газета навіть не розглядає нинішнього лідера об'єднаної опозиції Арсенія Яценюка у цій якості, повідомляє «From-ua».

Журналіст Конрад Шуллер зазначає, що сьогодні головною дійовою особою опозиції є лідер партії «Удар» Віталій Кличко. «Кличко стояв на чолі багатотисячної демонстрації у Києві формально як один із кількох опозиційних політиків, однак насправді як її неформальний лідер, - пише газета. - Сьогодні очевидно, що новий лідер може бути тільки один - чемпіон світу з боксу Віталій Кличко».

Три опозиційні партії - націоналістична «Свобода», «Батьківщина» та «Удар» в останні місяці виступають узгоджено, однак, зазначає німецький журналіст, Тягнибок, Яценюк і Кличко досі не домовилися про те, хто виступить у 2015 році проти Віктора Януковича.

Не виключено, що Віталій Кличко розпочав власну кампанію на Заході, особливо у Німеччині, позиціонуючи себе як єдиного кандидата від опозиції. Цим, мабуть, пояснюється і його рідкісна поява на акціях «Вставай, Україно!», лідерство у якій належить Арсенію Яценюку. Нещодавно, наприклад, Віталій Кличко з'явився у популярній програмі на каналі BBC Harf talk, де був представлений як майбутній Президента України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

346