Криза на будівельному ринку призвела до формування нових критеріїв безпеки при виборі житла, одним із яких є регулярна участь забудовника у професійних рейтингах. Як каже голова Української консалтингової групи «Радичі» Василь Яблонський, всі ці критерії у кінцевому підсумку повинні вказувати на те, що будівельна компанія завершить об'єкт якісно і вчасно.

«У докризовий період на початкових стадіях будівництва продавалася вже половина житла. У 2009 році, після того, як сотні об'єктів були заморожені і люди залишилися ні з чим, цей показник склав лише 5%. Багато в чому причиною такого стану справ було те, що у надрентабельний тоді бізнес зайшли компанії, які не мали про нього уявлення, які працювали під кредити банків і розраховувалися за них у міру продажів квартир», - розповідає експерт.

За його словами, сьогодні в Україні близько 3,5 тисячі недобудов і близько ста тисяч інвесторів, які вклали гроші в майбутнє житло, але не одержали його. Щоб не стати одним із них, він радить, насамперед, перевірити репутацію забудовника і зібрати інформацію про компанію із усіх можливих відкритих джерел. Один із важливих показників - наявність у забудовника готових будинків, з мешканцями яких необхідно поговорити. Експерт також рекомендує уважно вивчити текст договору, проконсультуватися з юристом з приводу кожного незрозумілого пункту, зробити офіційний запит до органів влади з приводу об'єкту, який цікавить вас, та земельної ділянки під ним, звернутися у ділові видання і авторитетні рейтингові компанії.

«Профільні відомства у владі та галузеві об'єднання вивчають будівельний ринок і визначають його лідерів. Наприклад, уряд України, Національна спілка архітекторів України та Конфедерація будівельників України офіційно підтримують міжнародну виставку KyivBuild. У 2013 році вона пройшла всімнадцяте, і більше половини стендів належали українським компаніям. У принципі, серйозні премії - це один із найсуттєвіших показників для будівельників», - підкреслив Яблонський.

Серед подібних премій він також виділив щорічну всеукраїнську премію Конфедерації будівельників України (КСУ) - IBuild Ukraine. При цьому експерт зазначив, що переможці конкурсів, як правило, визначаються за такими критеріями, як висока репутація забудовника, оцінка мешканців і інвесторів, якість технологій і матеріалів у будівництві, оптимальність співвідношення ціна-якість, місце розташування, інфраструктура і т.п.

«Концепція і цілі подібних премій - зафіксувати думку експертів про компанії і персоналії, які мають великий вплив на ринку. А об'єктивність цієї думки перевіряється іншими результатами. Наприклад, житловий комплекс «Міністерський» на Оболоні два роки поспіль є найкращим за версією IBuild Ukraine, причому лауреатом премії стала і компанія-забудовник «Енергополь-Україна». А в цьому році «Міністерський» також названий найкращим житловим комплексом на виставці KyivBuild 2013», - говорить Яблонський.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

170