На українських кордонах суттєво збільшилася кількість затриманої зброї. Про це, як повідомляє кореспондент ForUm'у, у ході прес-конференції заявив перший заступник голови Держприкордонслужби України Павло Шишолін.

«Збільшилася кількість затримання зброї на державному кордоні як у пунктах пропуску, так і на «зеленому» кордоні. Цей показник збільшився на 33% », - сказав він.

За словами Шишоліна, йдеться не тільки про затримання окремих одиниць вогнепальної зброї, а про цілі партії у пунктах пропуску. До прикладу, 27 березня 2013 року в пункті пропуску Краковець громадянин України сховав при в'їзді 11 пістолетів, які були вилучені прикордонниками та передано співробітникам СБУ для експертизи.

«Такої великої партії зброї, яка була б захована при ввезенні на територію України, я за останні два роки не пам'ятаю», - зазначив Шишолін.

Він підкреслив, що також прикордонники затримують спеціальну зброя, яка могла б використовуватися у терористичних цілях.

Відповідаючи на запитання про причину зростання кількості затриманої зброї на кордоні України, Шишолін заявив: «Тут може бути дві причини: перша - інтерес при ввезенні зброї та переміщення її транзитом через територію України, оскільки кілька боєприпасів, які ми виявили, перевозили представники чеченської національності . Друга - нові технологічні пристрої на кордоні, використання спеціальних собак, які реагують на зброю і боєприпаси».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

245