У Білорусі вода піднялася до критичної позначки, і в найближчі дні можуть бути підтоплені села, розташовані на березі Прип'яті. У той же час масових підтоплень житлових будинків в Овруцькому районі, що межує з Білоруссю, не передбачається, повідомляє прес-служба Житомирської ОДА.

У зв'язку із загрозою повені Овруцьке управління водного господарства переведене на режим підвищеної готовності. На випадок надзвичайної ситуації аварійна бригада управління готує техніку для відкачування води, екскаватори та автокрани.

«Вся техніка, яка може працювати на відкачування води, справна. Є запас мішків для піщано-щебеневої суміші. Щоб підвищити пропускну спроможність гідротехнічних споруд і річок, їхню поверхню прибирають, розчищають від гілок та різного мотлоху», - йдеться в повідомленні.

Як повідомляв ForUm, Житомирська область серйозно готується до паводків: підготовлені 180 спеціальних насосних станцій, створена 2-стороння меліоративна система, працюють 170 постів, які щодня контролюють стан води.

Для виконання протипаводкових робіт на об'єктах облводресурсів створена 41 аварійна бригада, яка укомплектована 66 одиницями спеціальної техніки, при необхідності буде задіяно 280 осіб.

Налагоджено постійна зв'язок та узгоджено порядок взаємодії з водогосподарськими організаціями Хмельницької, Вінницької та Київської областей, а також з прикордонними районами Білорусі (Єльський, Наровлянський, Лельчицький).

Згідно з інформацією Держслужби з надзвичайних ситуацій у Житомирській області, у басейнах річок Уборть, Уж і Тетерів та їхніх притоках зростання рівня води може досягти 0,8-1,5 м.

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Житомирська, Закарпатська, Одеська, Тернопільська, Хмельницька області не готові до пропуску паводку.

За прогнозами Гідрометцентру, найвищі рівні весняної повені слід очікувати на Поліссі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

221