На сьогоднішній день дрібні та середні сільгоспвиробники підтверджують необхідність створення обслуговуючих сільгоспкооперативів. Так, зорганізувавшись у кооператив, невеликі господарства зможуть стандартизувати продукцію і вийти не тільки на внутрішній ринок, але й міжнародний, таким чином збільшивши експортний потенціал сільського господарства України.

Формування мережі сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в Україні зараз активно підтримують дрібні та середні сільгоспвиробники. За словами Дмитра Українця, голови Рівненської обласної асоціації фермерів, селяни вже роблять перші кроки до формування мережі кооперативів.

«Нам потрібно об'єднуватися не тільки для того, щоб виробляти сільгосппродукцію, але й знаходити вигідні ринки збуту», - додає Українець.

У свою чергу, міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк зазначає, що на сьогодні підтримують розвиток кооперації 83% голів сільських та селищних рад.

«За результатами опитування, в Україні необхідно створити близько 18 тисяч кооперативів. Це дозволило б об'єднати у спільну виробничу діяльність майже 5 мільйонів сільських жителів. Перспективними селяни вважають молочні, зернові кооперативи, переробні, щодо заготівлі плодів і овочів», - зазначив міністр.

Що стосується збуту продукції, то селяни, які стали учасниками обслуговуючих кооперативів, отримають вихід на організований ринок, а значить, вони збільшать виручку за реалізовану продукцію.

Так, за словами голови Спілки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України Івана Томича, забезпечити стандартизацію продукції, виробленої селянами, можна тільки через обслуговуючу сільськогосподарську кооперацію. Тільки так високоякісна продукція селян отримує вихід не тільки на внутрішній організований ринок, але і може збільшувати експортний потенціал галузі у цілому.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

146